portret

Realizuję sesje portretowe na zamówienie w studio lub w naturalnych warunkach. Często są to zlecenia portretowe w połączeniu z dokumentacją ważnych wydarzeń rodzinnych takich jak ślub, chrzciny czy osiemnastka. Pracuję szybko i „niewidzialnie”. Fotografie oddaję po opracowaniu w najkrótszym możliwym czasie. Wszystkie szczegóły uzgadniam przed zleceniem. Jestem dyskretny i dbam o prywatność moich Klientów.

 

AL MAJERSKI
000018
3
Anita Drążek
1
zenon kruszewski
pawel chara photographer
aleksander grzybek
000011-2
000013
anna kuchniak
helena sadłek
000025
fot waclaw nowacki2
fot waclaw nowacki
IMG_1800-kopia
jolanta kuszaj-kopia
michał parczewski-kopia
IMG_0475

 

SESJA PORTRETOWA

Zastanawiasz się jak wygląda sesja portretowa? Opowiem Ci co się dzieje krok po kroku:

 1. Przed właściwą sesją musimy się poznać i porozmawiać o Twoich oczekiwaniach. Zapytam Cię czego oczekujesz od fotografa, jakie zdjęcia Ci się podobają czy myślisz o fotografii kolorowej czy czarno-białej, ile osób chcesz by było na fotografii, jak zamierzasz się ubrać, czy masz wymarzone miejsce na sesję czy może chcesz by było otoczenie typowo studyjne, czy zdjęcie będziesz drukować, czy chcesz je wysłać znajomym. To wszystko ważne informacje, które pozwolą zrealizować sesję w komfortowych warunkach
 2. Kiedy już będę wiedział czego oczekujesz wybierzemy czas naszej sesji, umówimy się na konkretny dzień i ustalimy cenę.
 3. Sesja zajmie nam około 2 godzin.  Czasami potrzeba więcej czasu a czasami zbyt długa sesja wpływa negatywnie na końcowy efekt. Moim zadaniem jest zrobić Twój portret, a każda fotografia jest oddzielnie komponowana. W praktyce jestem w stanie przygotować od 6 do 10 ujęć. Powiesz: co to jest 6 zdjęć? Wyjaśniam: na te 6-10  fotografii  będziemy pracować 2 godziny szukając korzystnego oświetlenia postaci, właściwej kompozycji i wreszcie emocji, które są najważniejsze.
 4. Kiedy się rozstajemy, ja zabieram się do pracy i przygotowuję materiał zdjęciowy, który oddaję Tobie  jak najszybciej to możliwe.
 5. Ponieważ jestem zwolennikiem fotografii, którą można obejrzeć trzymając ją w ręku czy powiesić na ścianie w eleganckiej ramie będę Cię namawiał do zainwestowania w wydruk. Tylko w taki sposób sprawisz swym bliskim radość, dasz powód do dumy i będziesz nieustanie gościł w świadomości tych, którzy Cię kochają.

 

patrycja pitra-kopia
IMG_0027-kopia 2
fot waclaw nowacki-kopia
2
IMG_0288
portret bw
bw
wacław nowacki_portret drwala
IMG_0663-2-kopia
IMG_0023-kopia
IMG_2445
majewski grafik fot nowacki
grzesiek-kopia

 

SESJA RODZINNA

Krok po kroku wygląda to tak:

 1. Umawiając się na sesję rodzinną niezależną od okolicznościowych wydarzeń takich jak chrzest, komunia, ślub, rocznica, event firmowy itp. schemat postępowania będzie taki jak na sesji portretowej.
 2. Jeżeli jednak chcesz połączyć sesję z dokumentacją rodzinnych wydarzeń to będę Cię musiał zapytać o miejsce (np. w jakim budynku), czas (np. kiedy zaczyna się msza) i inne techniczne szczegóły. Z reguły fotografowanie podczas mszy uzgadniam wcześniej z księdzem prowadzącym. W przypadku restauracji i innych obiektów również niezbędne są wcześniejsze ustalenia żeby uniknąć niekomfortowej sytuacji, która narazi sesję na niepotrzebne problemy. Stąd te pytania
 3. Sesja portretowa podczas wydarzeń rodzinnych prowadzona jest przeze mnie w przenośnym studio na tzw. izolowanym tle. Zwyczajowo używam czerni, bieli a najczęściej szarości. Pozwala to na odcięcie fotografowanych osób od otoczenia, które nie zawsze jest korzystne, dobrze się kojarzy i pozwala skupić wzrok na najważniejszym – osobie portretowanej.
 4. W trakcie realizacji zdjęć dokumentujących staram się opowiedzieć o całym wydarzeniu dlatego też w przypadku ślubu zaczynam od przygotowań a kończę na oczepinach. Na chrzcie jestem w domu przed wyjściem do kościoła, potem na mszy, obiedzie i  jak potrzeba fotografuję popołudnie gdy dzieci i dorośli już są do mnie przyzwyczajeni i można poszukać na zdjęciach spokoju, radości i prawdziwych emocji.

SESJA URODZINOWA

 1.  Fotografując osiemnastki spotykam się ogromnym zapotrzebowaniem na sesje z przyjaciółmi. Często jest mnóstwo zorganizowanych przez Klientów strojów, gadżetów i akcesoriów, które urozmaicają spędzony z fotografem czas pozwalając na zabawę i gwarantując niezapomniane wspomnienia. Portrety wpisują się w repertuar imprezy  stają się jej kluczowym punktem. Tworzę portrety indywidualne – często wykorzystywane potem w social media czy przy składaniu dokumentów na studia – oraz grupowe, gdy wszyscy przyjaciele chcą zapamiętać szczęśliwe czasy, sympatie czy pierwsze miłości.
 2. W pracy nad materiałem z urodzin łączę typowo dokumentacyjny charakter fotografii  z fotografią portretową dając Klientom możliwość zachowania  wspomnień zarówno tych spontanicznych jak i usystematyzowanych.